Co mogłoby zmienić w Twoim życiu, gdyby nabranie pewności siebie spowodowałoby, że osiągasz wszystko, czego zapragniesz?

 

Zidentyfikuj swoje największe marzenia

Uświadom sobie, że najważniejszą rzeczą, oddzielającą ją od nadziei i marzeń, jest wiara w zdolność do ich osiągnięcia. Większość z nas przez większość naszego życia tylko marzy. Jest wiele rzeczy, o których marzymy, kim chcemy być, ale ciągle coś nas powstrzymuje. Nie jesteśmy pewni, ponieważ musimy nabrać pewności siebie, aby podążać w kierunku naszych marzeń.

Zdecyduj, czego tak naprawdę chcesz

Tylko pomyśl: Co by się stało, gdyby twoja pewność siebie nabrała takiego rozpędu, że osiągniesz wszystko, czego tylko zapragniesz? Czy odważysz się marzyć tak, żeby uwierzyć w siebie z głębokim przekonaniem, że nie ma żadnych przeszkód przed porażką?

Bądź wierny sobie

Kluczem do bycia wiernym sobie, jest bycie wiernym temu, co najlepsze dla ciebie i życie zgodnie z najwyższymi wartościami i twoimi aspiracjami.

Poświęć trochę czasu na zastanowienie się, kim jesteś i w co wierzysz oraz co jest dla ciebie ważne. Miej odwagę zaakceptować siebie takim, jakim naprawdę jesteś – nie takim jak ktoś chciałby, żebyś nim był. Bądź po prostu dobrym człowiekiem.

Stwórz taki plan, aby go zrealizować

Bycie wiernym sobie oznacza to, że musisz wiedzieć, czego chcesz, jaki masz plan, jak go chcesz zrealizować. Twoja pewność siebie pojawi się, wtedy gdy absolutnie masz pewność jak dotrzeć do miejsca, w które chcesz się udać. Masz w rękach kierownicę swojego życia. Jesteś inicjatorem swojego przeznaczenia i mistrzem swojego losu.

Zachowaj wysoki poziom

Zachowuj się w taki sposób, jakbyś już miał wysoki poziom pewności siebie. I ciągle zadawaj sobie to pytanie: „Jakie wspaniałe rzeczy mógłbym zrobić, gdybym wiedział, że nigdy nie zawiodę?” Bez względu na odpowiedź, pamiętaj, że możesz to zrobić, jeśli masz wysoką pewność siebie, by to zrobić i osiągnąć to, o czym marzysz.

Ćwiczenie

Oto trzy kroki, które możesz wykonać natychmiast, aby wprowadzić te pomysły w czyn.

Po pierwsze, postanów wyjść z wiarą w kierunku swoich marzeń; po prostu zrób to!

Po drugie, zadaj sobie pytanie: „Jakie wspaniałe rzeczy mógłbym zrobić, gdybym wiedział, że nigdy nie zawiodę?”

Po trzecie bądź wierny sobie i pokazuj wszystkim to, co najlepsze w tobie. Nigdy nie rezygnuj!

Jedynym sposobem na osiągnięcie celu – bez względu na to, czy jet duży, czy mały – jest podjęcie decyzji do działania. Zobacz mój plan działania może i Ty zrobisz pierwszy krok w kierunku osiągnięcia Twoich celów>>>

Podziel się