Jedną z najważniejszych rzeczy, którą musisz zrobić, jeżeli chcesz mieć motywację do pracy, jest przejęcie kontroli nad twoim otoczeniem. Upewnij się, że to, co widzisz i słuchasz, jest zgodne z Twoimi celami, które chcesz osiągnąć.

Motywuj się do pracy poprzez słuchanie.

Słuchaj edukacyjnych programów audio w samochodzie. Zamiast radia w domu włącz nagrane szkolenia, treningi. Niech ci to wejdzie w podświadomość. Możesz stać się szybko ekspertem w swojej dziedzinie, słuchając kilkakrotnie wszystkich tych edukacyjnych szkoleń czy treningów. Dzięki temu twoja motywacja do pracy rośnie w siłę.

Zawsze bierz udział w kursach, szkoleniach, treningach na żywo, które wiążą się z biznesem, w którym działasz.

Bierz udział w seminariach, webinarach prowadzonych przez ekspertów, liderów z twojej dziedziny. Weź sobie dodatkowe kursy i naucz się wszystkiego, co tylko możliwe. Ucz się od ekspertów. Zadawaj im pytania, zapisuj wszystko na kartce, czytaj książki, czytaj artykuły i słuchaj ludzi, którzy osiągnęli sukces w twojej dziedzinie. Dzięki temu Twoja motywacja do pracy spowoduje to, iż szybciej zrealizujesz zamierzone cele i odniesiesz sukces.

Nawiązuj relacje z ludźmi.

Skup się na relacjach tylko i wyłącznie z pozytywnymi i nastawionymi na sukces osobami. Zawsze trzymaj się blisko ludzi sukcesu, to takie orły, które długo wypatrują cel i w odpowiednim momencie go osiągają. Odsuń się od ludzi negatywnych, z którymi współpracujesz na co dzień, bo twoja motywacja do pracy szybko spadnie do zera. Jeżeli jeszcze pracujesz i masz negatywnego szefa, poważnie rozważ zmianę pracy. Ciągłe przebywanie z takimi ludźmi może mocno zachwiać Twoją równowagę psychiczną i doprowadzić do ciągłej frustracji i skazać Cię ciągłe porażki. Dlatego zawsze staraj się przebywać wśród ludzi sukcesu i czerp od nich pozytywną energię.

Wizualizuj swoje cele

Niech ostatnią rzeczą, jaką zrobisz przed snem, będzie myślenie i wizualizowanie o Twoich celach jakby to działo się w rzeczywistości. Ujrzyj swój cel, jakby już był w rzeczywistości. Poczuj to. Twoja podświadomość aktywuje się poprzez afirmacje i obrazy, które są odbierane w czasie teraźniejszym. Zobacz swój cel żywo tuż przed pójściem spać. Zobacz siebie jak w najlepszym wydaniu. Zobacz różne sytuacje, w których odnosisz sukcesy i realizujesz swoje cele. Twoja motywacja do pracy ciągle rośnie.

Zmień sposób myślenia.

Zobacz swoimi oczami, jak chcesz żyć i jak będzie ono wyglądało. Pomyśl o tym jakie chcesz mieć relacje z ludźmi i z rodziną, Pomyśl, jak będzie wyglądało Twoje zdrowie fizyczne, jak będzie wyglądał samochód, dom. Pomyśl o tym, czego tak naprawdę chcesz. Pierwszą rzeczą, którą zrobisz, gdy wstaniesz rano, będzie nakarmienie się tymi wszystkimi obrazami mentalnymi, wtedy twoja motywacje do pracy będzie wręcz eksplodowała.

Jak być zmotywowanym do pracy przez cały dzień?

Musisz utrzymać swój stan umysłu i emocje tak, aby były one skoncentrowane mocno na celach i sukcesie finansowym.

Zacznij od słuchania audycji audio w samochodzie, nagrań ze szkoleń, z webinarów. Nakarm swój umysł wysokiej jakości materiałami edukacyjnymi, motywacyjnymi, które mocno Cię zmotywują do osiągnięcia twojego celu.

Spotykaj się tylko z pozytywnymi, optymistycznymi ludźmi przez większość swojego czasu. Unikaj ludzi negatywnych, którzy tylko krytykują, potępiają i narzekają.

Tylko wtedy Twoja motywacja do pracy nigdy nie zgaśnie.

Podziel się