Często spotykamy osoby, które szczerze chcą nam pomóc w osiąganiu naszych celów, często nawet popychając, żebyśmy mogli szybko je osiągnąć i tu ….WIELKI SZACUNEK …dla tych osób.

Wiadomo też, że jak jest coś białe i czyste to znajdzie się też czarne i brudne. Tutaj można wymienić takie dwie kategorie ludzi:

Pierwsi to tacy, którzy są tak pochłonięci swoimi zajęciami, że nie interesuje ich nasze zwycięstwo czy porażka.

Drudzy to takie osoby, które włączają się w nasze działania, ale tylko pozornie są nam życzliwi. Stwarzają tylko takie wrażenie, że chcą nam pomóc. W rzeczywistości tylko nam szkodzą i sabotują nasze działania.

Co do tych pierwszych to da się z nimi jakoś żyć. Co do drugich do dajmy sobie prawo do odmówienia z nimi współpracy i dzielenia się z nimi swoim życiem.

Obserwuj ludzi, którzy są wokół Ciebie i z Tobą współpracują. Mogą być ujmujący, mogą być dowcipni, mogą trzymać się na dystans, mogą być towarzyscy i nieśmiali. Mogą być po prostu różni. Jednak jest sposób, aby rozpoznać takich ludzi. Przede wszystkim nie dotrzymują słowa, prawie nigdy nie kończą tego, co zaczęli. Wprowadzają ciągły zamęt, ciągle przepraszają za błędy i zawsze wskazują kogoś jako winnego. Jednym słowem są źródłem wszelkiego chaosu.

Dlatego życzę Ci, żebyś zawsze odnajdywał, odnajdywała takie źródła niepokoju, które tylko blokują Cię przed działaniem. Od takich osób jak najszybciej się odsuwaj.

Podziel się