Szukasz szybkiego i skutecznego sposobu promowania kreatywnego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów w swoim biznesie?

Burza Mózgów. Oto odpowiedź.

Istnieją wspaniałe techniki kreatywnego myślenia i burzy mózgów, które możesz użyć, aby zmotywować wszystkich do myślenia nieszablonowego w twojej organizacji. Burza mózgów pozwala wyciągnąć i wykorzystać najlepsze pomysły od Twojego zespołu, aby Twój biznes stał się lepszy.

Jaki jest cel Burzy Mózgów?

Celem sesji „burzy mózgów” powinno być wygenerowanie jak największej liczby pomysłów w określonym czasie, podczas myślenia nieszablonowego.

Taka skuteczna sesja powinna trwać od 15 do 45 minut, a już 30 minut powinno być idealnym rozwiązaniem.

Jak skutecznie przeprowadzić Burzę Mózgów?

1) Określ Swój Optymalny Rozmiar Grupy

Najlepsza liczba uczestników biorących udział w sesji burzy mózgów to od czterech do siedmiu osób. Ta ilość osób wystarczy do wygenerowania jak najwięcej ilości pomysłów.

2) Wyznacz Lidera Grupy

Każda sesja burzy mózgów wymaga lidera grupy. Rola lidera polega na stymulowaniu pomysłów poprzez zachęcanie każdej osoby do omówienia swoich pomysłów.

3) Nagraj rozmowy

Na każdej sesji powinien znajdować się rejestrator. Nagrywając każdy pomysł będziesz mógł go wykorzystać w późniejszym czasie.

4) Skoncentruj Się Na Ilości Pomysłów

Najważniejszą zasadą burzy mózgów jest nie ocena pomysłów, tylko nacisk na ilość, a nie na jakość. Ocena pomysłów i dyskusja nad pomysłami burzy mózgów odbywa się na osobnej sesji.

5) Pozytywnie Nastawienie

Kluczem do kreatywnego myślenia i udanych technik burzy mózgów są pozytywne emocje, śmiech, śmieszne pomysły i absolutnie żadnej krytyki.

Lider grupy musi upewnić się, że nikt nie mówi niczego, coby zniechęcało biorących udział w sesji do myślenia nieszablonowego.

6) Uzgodnij Temat

Podczas sesji burzy mózgów najlepszym sposobem na osiągnięcie celu jest najpierw uzgodnienie pytania lub problemu.

7) Zbierz Nową Grupę do Oceny Burzy Mózgów

Jeśli chodzi o ocenę pomysłów z sesji, pomocne będzie zebranie nowej grupy ludzi. Grupa ta rozważy pomysły bez emocjonalnego przywiązania do tamtej grupy. W rezultacie będą mogli znacznie bardziej obiektywnie ocenić pomysły.

Dość istotną kwestią burzy mózgów jest to, że praktycznie każda grupa może wymyślić niesamowitą liczbę pomysłów, gdy jest stymulowana tą metodą.

Nigdy nie wiesz, które pomysły dostarczą Ci przełomowego rozwiązania, którego akurat będziesz potrzebować, dlatego idź na ilość. Im więcej pomysłów wygenerujesz, tym większe prawdopodobieństwo, że trafisz dokładnie na taki pomysł, który wykorzystasz w danym momencie do swojego działania.

Poprzez regularne ćwiczenie burzy mózgów możesz uwolnić potok pomysłów, które pozwolą Ci osiągnąć cele o wiele szybciej, niż kiedykolwiek mógłbyś o nich pomyśleć.

Podsumowanie Burzy mózgów

Oto trzy rzeczy, które możesz zrobić natychmiast, aby wprowadzić te pomysły w życie i dzięki temu poprawić swoje umiejętności rozwiązywania problemów:

Po pierwsze, nie czekaj. Zbierz od razu 4 lub więcej osób i przeprowadź burzę mózgów. Zadaj pytanie lub przedstaw problem Twojej grupie.

Po drugie, spraw, aby wygenerować jak najwięcej pomysłów przez grupę w określonym czasie. Skup się na ilości, a nie na jakości.

Po trzecie, przeanalizuj szybko pomysły i podejmij działania w celu ich realizacji.

Mam nadzieję, że spodobał Ci się ten wpis na temat doskonalenia umiejętności i rozwiązywanie problemów poprzez kreatywne myślenie stosując technikę burzy mózgów.

Udostępnij i skomentuj poniżej!

Jedynym sposobem na osiągnięcie celu – bez względu na to, czy jet duży, czy mały – jest podjęcie działania. Zobacz mój plan działania może i Ty zrobisz pierwszy krok w kierunku osiągnięcia Twoich celów>>>

Źródło: Brian Tracy

Podziel się